Ondřej Vrbský Film Photography

www.klasicke-fotoobrazy.cz

AUTOR

Fotografování se věnuji aktivně od roku 2007, kdy jsem si pořídil svou první zrcadlovku, tehdy skvělou Prakticu MTL5. Postupně jsem přesedlal na fotoaparáty Leica řady R, které sice nikdy nebyly masovými produkty jako např. Canon či Nikon, avšak díky své jednoduchosti, perfektnímu ručnímu zpracování a optice objektivů patří mezi jednu z prvotřídních světových značek. Postupně jsem rozšířil vybavení o střední formát fotoaparáty Mamiya, Flexaret či Voigtländer a 8mm kamery Bolex, Quarz, Canon, Admira.
Začínal jsem s inverzními filmy Kodak EliteChrome, ale nabídka na trhu se za poslední léta neustále mění, přicházejí filmy nové, oživují filmy staré a některé naopak z trhu mizí. Nejčastěji však pracuji s inverzními barevnými filmy Fujichrome Provia 100, Fujichrome Velvia 50 či barevnými negativními filmy Kodak Ektar 100 a Kodak Portra 160.
Filmy černobílé poskytují daleko větší variabilitu nejen díky nabídce, ale i při samotném procesu vyvolávání a zvětšování v temné komoře, kdy nejrůznější typy chemie, papírů i formátů filmů dávají fotografům skutečně volné ruce při tvorbě.
Ačkoliv digitální fotoaparáty občasně využívám spíše kvůli grafickým důvodům, digitálnímu vzhledu fotografií jsem nikdy nepropadl a filmový materiál, ale i krásné přístroje, pro mě nikdy nepřestaly mít své unikátní kouzlo.

© 2024 Ondřej Vrbský Film Photography

Šablona od Anders Norén