Ondřej Vrbský Film Photography

www.klasicke-fotoobrazy.cz

CESTOVÁNÍ

NIŽBOR, HUDLICE, BEROUN a okolí – malebné lokality ve Středočeském kraji nabízející mnoho fotografických příležitostí nejen přírody, ale i různých kulturních akcí.

Vstup do FOTOGALERIE


ZAKYNTHOS – nádherný řecký ostrov, který okamžitě zaujme krásnou přírodou, malou rozlohou, takže lze velmi snadno procestovat křížem krážem, známý nejen zátokou Laganas, kde se shromažďují želvy druhu Kareta obecná (Caretta Caretta), pláží Navagio s korábem, ale také i výtečnou řeckou kuchyní.

Vstup do FOTOGALERIE

MADEIRA – ostrov v Atlantickém oceánu, spadající pod portugalskou vlajku, přezdívaný ostrov věčného jara, známý díky nádherným orchidejím kvetoucím volně v přírodě. Přestože např. pláž Seixal s černým pískem nabízí místo ke koupání, Madeira je spíše místo, které se musí procestovat, a nabízí opravdu hodně v tak malé rozloze – levády, vodopády, ale i skály a výhledy na moře, vystoupání nad mraky a mnoho dalšího. Do Madeiry se nelze nezamilovat na první pohled. Vřelost a ochota lidí vše jen podtrhují.

VSTUP DO FOTOGALERIE


TYROLSKO, Rakousko – tzv. srdce Alp na západě Rakouska rozléhající se u města Innsbruck a řeky Inn.

VSTUP DO FOTOGALERIEORLICKÁ PŘEHRADA – vodní nádrž Orlík byla vybudována mezi lety 1954 – 1961 a přehradila tok Vltavy nad vesnicí Solenice a zatopila 16 vesnic, mnoho mlýnů a pil a hospodářských stavení, z nichž některé lze stále spatřit během pravidelného vypouštění přehrady v zimním období.

VSTUP DO FOTOGALERIEKONĚPRUSY a okolí – obec ve Středočeském kraji pár kilometrů od města Beroun, nad níž se rozprostírají Koněpruské jeskyně, lom Čertovy schody, Suchomastská vodní nádrž sloužící jako zdroj pitné vody či Aksamitová brána nabízející krásné výhledy na okolní krajinu ležící na území CHKO Český kras.

VSTUP DO FOTOGALERIEŠUMAVA a jih Čech– Krásy jihozápadního českého pohoří v okolí Horské Kvildy a místních blat, kde teploty každoročně dosahují nejmrazivějších hodnot v celé České republice, ale také např. zámek Blatná.

VSTUP DO FOTOGALERIEVRANÍ SKÁLA – Krásné výhledy z Vraní skály nacházející se kousek od obce Svatá. Vraní skála je přírodní památka v CHKO Křivoklátsko a je tvořena buližníkovými bloky, přes 20 m vysokými, největšími v České republice. Nachází se v nadmořské výšce 445 – 545 m. n. m.

VSTUP DO FOTOGALERIE


© 2024 Ondřej Vrbský Film Photography

Šablona od Anders Norén